Open Widget Area
  • Ką tik pagaminti katinukai

Per karšta – gelbėkit katinus!


Kartais atrodo, kad gali ištirpti? O ką daryti tavo minkštam ir pūkuotam katinui, kuris savo kailiuko negali pasikeisti į lengvesnį drabužį ir gelbėjasi nuo karščio bandydamas visu kūnu prilipti prie nors kiek vėsesnio grindinio. Štai čia keli patarimai, kaip jam padėti:

  1. Vanduo. Pirmiausia – daug vėsaus ir šviežio vandens, visuomet lengvai pasiekiamo. Natūraliai kai karšta gyvūnai mažiau valgo, daugiau vartoja skysčių. Padėkit jiems.
  2. Šalti kampeliai. Patariama vėsinti patalpas ir leisti katinui pačiam išsirinkti vietą rimtai leisti savo darbo dienas – ant grindų, kriauklėje, ant šalto radiatoriaus ar lauke ant purvino takelio po krūmu. Jei tik būtum katinas, juk ir tu taip norėtum, ar ne?
  3. Maudynės. Jeigu katinas ar katė mėgsta maudytis – puiku! Pats laikas vandens pramogoms. Svarbu, kad vanduo nebūtų per šaltas.
  4. Ilsėtis. Kuo mažiau fizinio aktyvumo – tuo geriau, leiskit savo bagyrai ramiai slampinėti ir ilsėtis. Argi nesmagu būti katinu per karščius?
  5. Daugiau praustis. Katinas laižydamas save drėkina ir vėsina. Kaip paskatinti jį praustis, jei jis to nedaro? Labai praktiškas ir išbandytas patarimas – pašlakstykit šiek tiek vandeniu. Kaip mat bandys nusilaižyti tą nesąmonę nuo savęs! Ir kaip dar pasipraus tuo pačiu.
Jeigu matote, kad augintis pasidarė vangus, jaučiasi nekaip, kyla jo temperatūra – nedelsiant vėsinkit ir kreipkitės į veterinarą. Neperkaiskit nei jūs nei jūsų bagyros!
Parengta www.katinukai.lt pagal Lietuvos bei užsienio portalų patarimų skiltis augintiniams.

Žymos:, , , , , , , , , , , ,